Fiziki Altyapı

 

Yüksekokulumuz kampüsü, bir adet yüksekokul binasından, amfi tiyatro ve spor kompleksinden oluşmaktadır. Spor kompleksinde halı saha (seyyar tribünlü), voleybol-basketbol sahası, tenis kortu ve sosyal tesisler (kafeterya) bulunmaktadır…

5000 m2’lik kapalı alanı olan Yüksekokul binasında her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde 18 adet derslik, 1 adet amfi, 16 adet idari büro, 1 adet kantin, 1 adet yemekhane, 1 adet jimnastik salonu, 2 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet kütüphane ve 1 adet konferans salonu mevcuttur.

Ayrıca tüm bina içi ve dışı güvenlik kamera sistemiyle kontrol edilmektedir. Yüksekokulumuz, yapmış olduğu bahçe ve çevre düzenlemesi, oturma gruplarıyla öğrenciler için uygun bir ortam hazırlamıştır. Bunun yanında yaklaşık 300 öğrenci kapasiteli yurt inşası da devam etmektedir.

Ayrıca Yüksekokulumuz 2007 yılında yapmış olduğu bahçe düzenlemesi ve güneş enerjili bahçe aydınlatması projesi ile Yüksekokul Kampüsünün Çağdaş Yaklaşımlarından Dolayı Çevre Hizmet Ödülünü kazanmıştır.

Yüksekokulumuzda kuruluş aşamasında planlanan ve eğitime hazır 2 adet 30 bilgisayarlı internet bağlantılı bilgisayar laboratuarımız mevcuttur. Şu anda ise bir adet Elektrik-Elektronik laboratuarı ile üçüncü bir bilgisayar laboratuarının yapımı devam etmektedir.

Tanıtım Bölümüne Geri Dön

0

VİZYON-MİSYON

Vizyon:Sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, bölgesel ve milli sorunlara sahip çıkacak öğrenciler yetiştirmektir. Misyon: Turizmin merkezi olan Antalya’nın turizm gelirlerinin %30’unu sağlayan Manavgat’ta bulunan Meslek Yüksekokulu olarak Misyonumuz; Temel eğitimini almış, çalışacağı sektörün beklentilerine uygun ara eleman yetiştirmek, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, İlişki içinde bulunulan sektörlerle ilgili projeler üretmek, Ulusal ve uluslararası projeler üretmek, Toplumsal bilinci arttırıcı faaliyetlerde bulunmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat Meslek Yüksekokulu Emek Mah. 3049 Sok. No:1 07600 Manavgat / Antalya
Tel: 0242 743 35 00 - 0242 743 35 01
Tel: 0242 743 35 02 (Fax)