UZAKTAN EĞİTİM

Uzaktan Eğitim Akademisyen ve Öğrenci Rehberi

REHBERE GİT

TEAMS ve OYS DUYURUSU

Üniversitemizde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz döneminde dersler Uzaktan Öğretim Yöntemiyle verilecektir.

Bu bağlamda ders kayıt işlemleri OBS üzerinden yapılacak olup (ders kayıt duyuru), derslerin işleniş sürecinde zorunlu 5(i) dersleri (Türk Dili I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Yabancı Dil
İngilizce I) ve ortak zorunlu Enformatik dersleri (Bilgi Teknolojileri Kullanımı, Bilgi ve İletişim Teknolojisi ve Bilgi Teknolojileri) OYS (AKUZEM) platformundan diğer derslerimiz ise MS Teams üzerinden gerçekleştirilecektir.

OYS ( https://oys.akdeniz.edu.tr ) sistemine girişlerde OBS kullanıcı adı ve şifre geçerlidir.

MS Teams platformuna girişte ise (ÖğrenciNo)@ogr.akdeniz.edu.tr uzantılı kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmanız gerekmektedir.

(ÖğrenciNo)@ogr.akdeniz.edu.tr uzantılı e-posta hesabınızı ve şifrenizi http://ekampus.akdeniz.edu.tr/hesap/sifre.aspx adresinden oluşturabilirsiniz. İlgili e-posta hesabına sahip öğrencilerimizin şifre değişikliği işlemi de aynı adres üzerinden gerçekleşecektir.

Ayrıca üniversitemiz öğrencilerine (ÖğrenciNo)@ogr.akdeniz.edu.tr uzantılı e-posta hesabı ile eduroam bağlantısı ve ücretsiz Office 365 uygulamaları sunulmaktadır.

0

VİZYON-MİSYON

Vizyon:Sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, bölgesel ve milli sorunlara sahip çıkacak öğrenciler yetiştirmektir. Misyon: Turizmin merkezi olan Antalya’nın turizm gelirlerinin %30’unu sağlayan Manavgat’ta bulunan Meslek Yüksekokulu olarak Misyonumuz; Temel eğitimini almış, çalışacağı sektörün beklentilerine uygun ara eleman yetiştirmek, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, İlişki içinde bulunulan sektörlerle ilgili projeler üretmek, Ulusal ve uluslararası projeler üretmek, Toplumsal bilinci arttırıcı faaliyetlerde bulunmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat Meslek Yüksekokulu Emek Mah. 3049 Sok. No:1 07600 Manavgat / Antalya
Tel: 0242 743 35 00 - 0242 743 35 01
Tel: 0242 743 35 02 (Fax)