Öğrenci-Sektör Buluşması Etkinliği

Öğrenci Sektör Buluşması 2022

16-17 Mart tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Öğrenci-Sektör buluşması etkinliğimize Manavgat ve Antalya bölgesinden 47’si hotel grubu hizmet sektöründen olmak üzere 60’ın üzerinde sektör temsilcisi katılmış ve öğrencilerimize muhteşem bir istihdam ortamı sağlanmıştır.

Yaptığımız bu organizasyon neticesinde öğrencilerimizi şimdiden istihdamın bir parçası haline getirmemiz bu açıdan yaptığımız işin doğru sonuçlar verdiğini göstermiştir. Bu çerçevede katılım sağlayan tüm sektör temsilcilerine teşekkürlerimi bir borç biliriz. Ayrıca iki gün boyunca katılım sağlayan hotellerin genel ve insan kaynakları müdürleri tecrübelerini ve geldikleri noktaları paylaşarak üstelik ikinci gün interaktif bir iş görüşmesi gerçekleştirerek etkinliğimize çok değerli katkılar sunmuşlardır.

İlk günün akşamında Vatan TV’den canlı yayınlanan Ümmü Erbil ile Bizim Türkülerimiz Programı ile verilen halka açık olan konser okulumuz bahçesinde bir bahar şenliği havası katmıştır. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Vatan TV yönetimine, Ümmü Erbil’e, Şaban Gürsoy’a ve Sema Özsoylar’a çok teşekkür ederiz. Yine ilk gün öğrencilerimiz ile birlikte olan bizleri kırmayan sosyal medya fenomenleri @antalyagurmesimurat @ayhanmortepe @odunherif @kemaleksioglu na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Etkinliğimizde iki gün boyunca gösterileri ile bizlerle olan üniversitemiz halk oyunları ekibimize de çok teşekkür ederiz. Etkinliğimize desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Abdulkadir Demir’e, etkinlik öncesi, sırası ve sonrasında tüm imkanlarını seferber eden Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’e, yönetimine ve ekibine, Manavgat’ımızın tüm dinamiklerine teşekkür ederiz. Son olarak bu etkinliğin hayata geçmesinde gecesini gündüzüne katan müdürümüz Sayın Doç.Dr.Fatih Uslu olmak üzere okul yönetimimize, akademik ve idari personelimize, organizasyonda Yusuf Bey’e ve kıymetli öğrencilerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Bizler öğrencilerimiz için gecesini gündüzümüze katan muhteşem bir aile ve ekibiz. Yıllar geçtikçe katlanarak ve büyüyerek yapacağımız etkinliklerimiz ile öğrencilerimize istihdam oluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz.

0

VİZYON-MİSYON

Vizyon:Sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, bölgesel ve milli sorunlara sahip çıkacak öğrenciler yetiştirmektir. Misyon: Turizmin merkezi olan Antalya’nın turizm gelirlerinin %30’unu sağlayan Manavgat’ta bulunan Meslek Yüksekokulu olarak Misyonumuz; Temel eğitimini almış, çalışacağı sektörün beklentilerine uygun ara eleman yetiştirmek, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, İlişki içinde bulunulan sektörlerle ilgili projeler üretmek, Ulusal ve uluslararası projeler üretmek, Toplumsal bilinci arttırıcı faaliyetlerde bulunmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat Meslek Yüksekokulu Emek Mah. 3049 Sok. No:1 07600 Manavgat / Antalya
Tel: 0242 743 35 00 - 0242 743 35 01
Tel: 0242 743 35 02 (Fax)