Stratejik Plan

 

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu stratejik plan çalışmaları ilk olarak 2 Ekim 2005 tarihinde tüm öğretim elemanlarının katılımıyla bir taslak şeklinde başlamıştır…

STRATEJİK PLAN (2009–2014)
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu stratejik plan çalışmaları ilk olarak 2 Ekim 2005 tarihinde tüm öğretim elemanlarının katılımıyla bir taslak şeklinde başlamıştır. Tüm paydaşların bu sürece katılımlarını sağlamak amacıyla öğrenci temsilcilerinin de katılımıyla ortak bir grup çalışması yapılmıştır. Yüksekokulumuz dışındaki kurumların da görüşlerini almak maksadıyla, Manavgat Yüksek Öğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı ve Manavgat Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyeleri ile toplantılar yapılmak suretiyle stratejik planlama ile ilgili görüş ve katkıları alınıştır. Bunun sonucunda da Yüksekokulumuzun ilk stratejik planı taslak olarak ortaya çıkarılmıştır.

Manavgat Meslek Yüksekokulu için hazırlanan ilk stratejik plan olma özelliğini taşıyan bu doküman, bir yandan Yüksekokulumuzun mevcut durumunu ve imkânlarını ortaya koyarken, diğer yandan bu durum ve imkânlardan hareketle, Yüksekokulumuzun önümüzdeki beş yılda (2009–2014) hedeflenen gelişim stratejisini çizmeyi amaçlamaktadır.

 

 

 

Stratejik plan

Tanıtım Bölümüne Geri Dön

0

VİZYON-MİSYON

Vizyon:Sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, bölgesel ve milli sorunlara sahip çıkacak öğrenciler yetiştirmektir. Misyon: Turizmin merkezi olan Antalya’nın turizm gelirlerinin %30’unu sağlayan Manavgat’ta bulunan Meslek Yüksekokulu olarak Misyonumuz; Temel eğitimini almış, çalışacağı sektörün beklentilerine uygun ara eleman yetiştirmek, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, İlişki içinde bulunulan sektörlerle ilgili projeler üretmek, Ulusal ve uluslararası projeler üretmek, Toplumsal bilinci arttırıcı faaliyetlerde bulunmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat Meslek Yüksekokulu Emek Mah. 3049 Sok. No:1 07600 Manavgat / Antalya
Tel: 0242 743 35 00 - 0242 743 35 01
Tel: 0242 743 35 02 (Fax)