Güney Kariyer Fuarı GÜNKAF 2022

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ‘’ Yetenek Her Yerde’’ temasıyla üniversitelerin, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleştirilen, Bölgesel Kariyer Fuarları kapsamında, bu sene düzenleyeceğimiz Güney Kariyer Fuarı 2022’de çok sayıda firma, kurum, kuruluş ve öğrenciyi bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz.

Temel hedefi, üniversite adına bakılmaksızın tüm gençlere birer yetenek olduklarının hissettirilmesi olan Bölgesel kariyer fuarları ilk yılında, farklı bölgelerdeki 8 ilde, 87 üniversitemizin işbirliği ile düzenlenmiş olup 70.000’den fazla genç yeteneğimizi 351’i kamu kurumu olmak üzere 1.315 işveren ile buluşturmuştur.

Öğrencilerin kendilerini yakından tanımaları ve kendi ilgi alanları, becerileri, tercihleri, özellikleri, güçlü yanları ve yaşam amacına en uygun kariyer yolunu belirleyip bu yolda ilerleyebilmeleri önem arz etmektedir.

Bölgesel Kariyer fuarlarının amacı, bilimsel bir tabanda öğrencilerin kendi özelliklerinin farkına varması, kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayabilmesi, yeni bir gelecek yaratması için fark yaratan kariyer projeleri üretmektir.

Öğrencilerin iş dünyası ve akademik alandaki rol modeli siz profesyoneller, danışmanlar ve kariyer uzmanları ile etkileşimlerini sağlamak, iş dünyasını tanımak, firmanızın staj ve iş olanaklarını onlara sunabilmek ve sizlerin tecrübelerinizi paylaşmanız onlar için çok faydalı olacaktır.

18 – 19 Mart 2022 tarihlerinde, Isparta, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Karaman ve Konya illerinden 16 paydaş üniversite ve 50.000 öğrenci katılımı, çeşitli workshop etkinlikleri ile Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde; Doğu Yerleşkesi Atatürk Spor Salonu’nda düzenleyeceğimiz “Güney Kariyer Fuarı” nda sizi aramızda görmek bizleri ve öğrencilerimizi mutlu edecektir.

0

VİZYON-MİSYON

Vizyon:Sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, bölgesel ve milli sorunlara sahip çıkacak öğrenciler yetiştirmektir. Misyon: Turizmin merkezi olan Antalya’nın turizm gelirlerinin %30’unu sağlayan Manavgat’ta bulunan Meslek Yüksekokulu olarak Misyonumuz; Temel eğitimini almış, çalışacağı sektörün beklentilerine uygun ara eleman yetiştirmek, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, İlişki içinde bulunulan sektörlerle ilgili projeler üretmek, Ulusal ve uluslararası projeler üretmek, Toplumsal bilinci arttırıcı faaliyetlerde bulunmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Manavgat Meslek Yüksekokulu Emek Mah. 3049 Sok. No:1 07600 Manavgat / Antalya
Tel: 0242 743 35 00 - 0242 743 35 01
Tel: 0242 743 35 02 (Fax)